דף הבית / כללי / טיול משפחתי בשבת ממש מתחת לבית
טיול שבת

טיול משפחתי בשבת ממש מתחת לבית

טיול פריחה בשבת ממש מתחת לבית

לא תמיד בא לי לטייל בשבת ולצאת למסע מעייף, אבל לפעמים אני מבינה שאין ברירה צריך להוציא את הילדים לנשום אוויר, לראות פריחה, למתוח שרירים, וליהנות מזמן משפחה.

כשאני במצב עייף ולא ממש בא לי להתחיל מסלולים מעייפים אז מבחינתי הפתרון האידאלי לראות פריחה קרוב לבית בלי להתעייף יותר מידיי, זה יער ראש העין, גם הנסיעה מהבית קצרצרה, והמסלול של היער קצרצר, כייפי עם מלא פריחה מסביב, ובסוף אנחנו מגיעים לתצפית יפה שמבחינתי נותן לי את המסלול האידיאלי לטיול קרוב וקצר עם הילדים.

יער ראש העין

יער ראש העין הוא אתר אטרקטיבי לטיולים במישור החוף ולטיולים באזור המרכז.

היער משתרע על פני למעלה מ-1,000 דונמים ובמקום תוכלו להלך בין מגוון רב של מיני עצים. יער ראש העין נטוע לצד שתי גדותיו של נחל רבה, הקטן מבין יובליו של נחל הירקון.

ביער ראש העין תוכלו לפגוש פריחה מדהימה של שלל פרחים, צבעים וריחות…

כלניות (לבנות ואדומות), רקפות, דבורניות, צבעוני ההרים, חצבים ועיריות. כל הצבעוניות הזו ממתינה לכם בשביל מעגלי מקסים באורך של כק"מ הנמצא במרכז היער. מהמקום שבו הדרך חסומה לרכבים, עליכם ללכת בדרך עפר רחבה. לאחר כ-500 מ' תבחינו בשילוט מצד ימין ובסימון שבילים אדום. זהו שביל פרחי הבר אשר מזמין אתכם לחוויה פסטוראלית וציורית של טבע וצבע. בתחילת השביל תהיו מוקפים בעצי ברוש רמי צמרת, ולאחר מכן העצים יתחלפו באורנים.

שביל פרחי הבר מטפס על השלוחה ומגיע בסופו של היום לתצפית מרשימה. בראש הגבעה תפגשו את שרידי יישוב קדום אשר ארכיאולוגיים מעריכים שראשיתו בתקופה הביזנטית. במקום, הקרוי חורבת דייר, נותרו מספר שרידים של מבנים עתיקים. המרחב כולו נשקף מנקודת התצפית שהוכשרה כאן על ידי הקרן הקיימת לישראל. ממזרח תוכלו לראות את גבעות השומרון, ומצפון את כביש חוצה שומרון וכפר קאסם. העיר ראש העין מתחבאת מדרום.

אלרגיות של עונות מעבר

עם תקופות הטיולים וחיפוש אחר פריחה, כמובן מתחילים סממני חילופי העונות והאלרגיות המלוות לה. חלק סובלים מאלרגיות רפואיות וחלק מאלרגיות לא מוצהרות אבל מרגישים את סממני חילופי העונות..

חלקנו מרגישים את האלרגיות בשלל תופעות: מיגרנות, קדחת השחת, צינון שיעול, צינון, נזלת ועוד. הסימפטומים משתנים מאדם לאדם ומתבטאים בכאבי ראש עזים וכמעט משתקים, עיניים דומעות וצורבות, גודש בסינוסים, עיטושים, אסטמה ופריחה בעור.

זה לא נעים כשבאמצע פגישה חשובה האף מתחיל לנזול, העיניים מבריקות והדי העיטושים נשמעים למרחקים – אבל רבים סובלים מכך לפחות במשך חודשיים בשנה. אלרגיה היא אחת התופעות המטרידות של עונות המעבר.

אפשר להרגיש לפי כמויות האפצ'יים שעולה סביבנו פתאום והנזלות, משהו באוויר בחילופי עונות מצליח להוציא את הגוף שלנו מאיזון וגורם למערכת החיסונית שלנו להיחלש, אנחנו רואים את כל הגוף שלנו מתבלבל מהאוויר סביב.

אני ואחי סובלים מאוד מכאבי ברכיים (זקיינה מה לעשות… ) איך שמתחילים לי הכאבים ישר אני שואלת את אחי הגדול אם גם אצלו התחילו הכאבים לוודא שזה אכן כאבים של תחילת חילופי העונות, מספר פעמים ניסיתי ללכת לאורטופד ולטפל בכאבים. אך קיבלתי תשובה שממש כואב תקחי אקמול, וככה הבנתי שבתקופות חילופי עונות אין ברירה אני סובלת יותר מהברכיים, אני מנסה לתת לרגליים לנוח כשאפשר ובסוף יום מתפנקת במקלחת מים חמים כדי להקל על הכאבים והשרירים…

תחושת יובש בעיניים

בעלי סובל מאוד מהעיניים, הוא סובל מאז שעשה ניתוח לייזר שלא הצליח וההחמרה מגיעה בחילופי העונות, יובש בעיניים, צריכה הוא מתאר את זה כמו גירוד בתוך העין… לא מתארת לעצמי את תחושת האי נוחות והתסכול שמלווה לסבל הזה.

הפעם רציתי לנסות להקל עליו בכאבים ויובש שהוא מרגיש וקניתי לו את בפנטן טיפות עיניים, מאוד היה חשוב לי שינסה שבאמת לנסות ולו קצת להקל עליו. שהטיולים בחוץ יהיו יותר נינוחים בשבילו, לא פעם רואה אותו מוריד את העדשות ופשוט נותן לעיניים לנוח, מנסה לשים טיפות להקלה ופשוט מחכה שתקופת היובש תעבור, אין ספק שהתחושה מתסכלת, בטח ובטח שהעבודה שלו היא כל היום מול מחשב והעיניים מתאמצות יותר בתקופות המעבר.

לטיפות בפנטן עיניים השפעה משככת ומרגיעה לאורך זמן, הן ללא חומרים משמרים ומתאימות לשימוש גם למרכיבי עדשות מגע.

בפנטן טיפות עיניים:

http://www.bepantheneyes.co.il/

בפנטן טיפות עיניים מורכב מחומרים ייחודיים, סודיום היאלורונט (0.15%), ופרו ויטמין B5 (דקספנטנול 2%). 1

סודיום היאלורונט- (מייצבת את שכבת הדמעות)

דקספנתנול, פרו ויטמין B5 (מרגיע ולמלחלח)

ודקספנתנול(מזין, מרגיע) מגן ומעניק לחות וסיכוך למשטח העין.

כתוצאה בפנטן טיפות עיניים מעניק הקלה לאורך זמן.

בפנטן טיפות עיניים
בפנטן טיפות עיניים

ניתן להשיג ללא מרשם ברשתות הפארם ובבתי המרקחת הפרטיים ובקופות החולים.

אולי יעניין אתכם לקרוא...

מה את הולכת ללבוש בקיץ הקרוב?

מחדשת קולקציית קיץ לחג הפסח עם בואו של האביב וכניסת קולקציות חדשות לחנויות, אני מתחילה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *