דף הבית / פנאי ובילויים / קיץ, נגמרה הקייטנה, משעמם. אולי נקפוץ לנתב"ג?

קיץ, נגמרה הקייטנה, משעמם. אולי נקפוץ לנתב"ג?

השבוע האחרון של יולי מסמל את תחילתו האמיתית של "החופש הגדול". מחזורי הקייטנות כבר הסתיימו וההורים מחפשים "מתחת לאדמה" מה לעשות עם הילדים.
הילדים מצידם, תנו להם לרבוץ במזגן, מול הטלוויזיה, עם הררי חטיפים והם יגידו לכם "תודה", אלא שלטווח הרחוק – אנחנו מגדלים דור חדש של בטטות כורסא.

לצאת קצת מהבית

הדבר הראשון שעולה לי בראש – "צאו קצת מהבית, שחקו עם חברים בחוץ", אבל בחוץ חם והחברים עושים בדיוק אותו דבר – מזגן, טלוויזיה…

חיפשתי רעיונות להעסקת הילדים, ונתקלתי במשהו שבהתחלה היה לי קצת מוזר – "ספוטינג"!
ספוטינג זהו תחביב של צעירים ומבוגרים כאחד – צפיה במטוסים ממריאים או נוחתים.
נכון נשמע מוזר? אז מתברר שיש קהילה לא קטנה של ספוטרים בארץ, המשוגעים לדבר עוקבים באדיקות אחרי כל שביב מידע על מטוס חדש או מטוס בצביעה מיוחדת שמגיע לארץ ו"טסים" לאחת מנקודות התצפית סביב נתב"ג כדי לראות את הפלא הזה.

קרדיט צילום: יעקב גלזר

כובע, מים, משקפת ומצלמה

לא נדרש הרבה כדי לחוות ספוטינג מוצלח, לוקחים שני ליטר מים לאדם, כובע, משהו לנשנש (פירות / כריכים / חטיפים) וכמובן שרצוי להצטייד במשקפת כדי לראות, או מצלמה טובה כדי להראות לחברים, ולצאת לדרך.
לשמחתי – קהילת הספוטרים לא שומרת את הסודות לעצמה, ויש לא מעט מידע ברשת. יש כמה נקודות שמהן אפשר לצפות במטוסים, העיקריות מפורטות כאן.
במקום לבחור רק נקודה אחת, החלטנו לפתוח בהמראות מגשר צפריה, ולקנח בנחיתות מאיירפורט-סיטי, ואם יהיה כוח, נעלה לתל חדיד לראות את הנוף והשקיעה.

בדקנו באחד האתרים מהן השעות העמוסות בנתב"ג, ויצאנו לדרך!
טוב, לא באמת יצאנו, אלא שלחתי את בעלי והילדים… אני עדיין בטוחה שמטוסים נועדו לקחת אותנו לחופשה ולא להעסיק אותנו בצפיה בהם!

אני נשארתי בבית עם ספר טוב והם יצאו ביום שישי האחרון בסביבות שלוש.
היו כשעתיים ליד מושב צפריה, שעתיים נוספות ליד איירפורט-סיטי, ועשו תצפית שקיעה בתל-חדיד, קצת התעייפו, קצת השתזפו, ראו המון מטוסים ובעיקר צברו שעות איכות יחד, אפילו שהיה חם.

הצעד הבא

בהנחה שה"חיידק" הזה של ספוטינג לא יתפוס אותם חזק מדי, כנראה שהם יחזרו על זה שוב, במידה סבירה כמובן.
לי זה מפנה קצת זמן לעצמי, להיפגש עם חברה או לקרוא ספר בשקט, להם זו חוויה שמאפשרת להם לפתח סקרנות, תשומת לב לפרטים (הם יודעים לזהות מטוס של UP ושל אל-על, וגם אייר-פראנס עם הזנב בצבעי הדגל של צרפת), צילום בסיסי והרחבת אופקים באופן כללי, לגמרי WIN-WIN.

 

אולי יעניין אתכם לקרוא...

מחפשים לאן לברוח לבילוי עם הילדים במזגן?

  בילוי עם הילדים במזגן בתקופה הזאת אני מחפשת תעסוקה לילדים ועם הילדים כשכן מצליחה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *